عضویت | ورود

شب های جنوب ۴

 

سازباز با کنسرت شب­ های جنوب و حمایت چای بالکا  برگزار می کند:

این برنامه در ۳ شب از یکشنبه ۲۹ دی تا سه شنبه ۱ بهمن ماه و در فرهنگسرای نیاوران، با موزیسین های بسیار شناخته شده‌ی بین المللی برگزار می‌شود.

سازباز یک نهاد فرهنگی مستقل است که در آبان ماه ۱۳۹۲ در فضای مجازی خود به اهالی موسیقی و فرهنگ خدمت کند. هدف سازبازایفای نقش در جهت پویایی بخشی از جامعه موسیقی و مخاطبانش است.

سازباز کنسرت « شب­ های جنوب » را برای چهارمین سال پیاپی در دی و بهمن ۱۳۹۸ برگزار می­ کند. این کنسرت در ادامه رویدادهای موسیقی است که سازباز طی شش سال اخیر طراحی و اجرا کرده است. موسیقی جنوب ایران به دلیل طبیعت گرم این منطقه، سرشار از شور، نیرو و حرکت است.

درست مانند مردمی که اجرایش می­ کنند.

موسیقی­ ای که در استان­ های هرمزگان، بوشهر و خوزستان رواج دارد و سینه به سینه  نسل به نسل منتقل می­شود. آنچه بیش از هر چیزی در بررسی موسیقی این منطقه به خصوص هرمزگان دارای اهمیت به نظر می رسد، ترکیب جمعیتی جنوب کشورمان است. در این منطقه به جز ساکنان محلی،

تیره ­های دیگری از جمله مهاجرین بسیار قدیمی آفریقایی نیز زندگی می­ کنند. که هر کدامتاثیر خود را بر این موسیقی گذاشته­ اند. موسیقی کرانه­ های جنوب ایران، به خصوص آواز بندری به باور برخی از شناسندگان،با موسیقی بومیان آفریقایی – به خصوص از نظر ریتم – پیوندی ژرف و ریشه ­دار یافته است.

 
آدرس: محله کاووسیه، خیابان نلسون ماندلا، کوچه کمان، پلاک ۱۴، واحد ۱
کدپستی: 1518715411
شماره تماس: 021-88665792